26

Re: Kopyto

V pořádku - neumím číst mezi řádky.

27

Nikolas napsal:

V pořádku - neumím číst mezi řádky.

to není v pořádku ,já píšu jak prase  tak sorry , chvilku mi  po nemoci zase potrvá ,abych se dokázal vyjádřit pomocí klávesnice  tak jak to myslím v hlavě . Dík za trpělivost

28

artík napsal:

...

Omluva se přijímá. default/smile

29

Ahoj, zima už je za dveřmi, budu kupovat nějaké kopyto a tak bych chtěl oživit toto vlákno s dotazem, zda máte někdo zkušenosti s finskými kopyty Puuru? Jaká je stabilita, je uchycení lyží pevné, lyže na podpěrách dobře sedí? Vidíte využití dvojkopyta (Puuru PP-2) i pro domácí mazání? Využíváte ho někdo? Děkuji

http://xcsport.cz/Servis-k-mazani/Vosko … ducts.html

30

Ahoj,

teď jsem tuto záležitost řešil. Potřeboval jsem něco na běžky/sjezdovky.

Podle návodu jsem si kopyto nakonec nevyráběl, ale pořídil jsem si toto.

http://www.prosporty.cz/prislusenstni/d … fi-spanner

jednoduchý,přenosný a účelný.přesn to co jsem od toho očekával

Tomáš

31

Se vší úctou borisi Tvůj příspěvek vypadá jako pěkná reklama. Mýlím-li se, tak se omlouvám. Je to celé z plastu nebo je to kov potažený plastem? Přiznám se, že z fotografií na mě ty různé polohy nepůsobí příliš stabilně a proto by mě zajímaly tvé postřehy. Jak je to stabilní, pevné a hlavně jak držák odolává tlakům při servisování skluznice a hran?

32

Čau default/smile)))))))

teď si mě rozesmál s tou reklamou.hledal jsem dost dlouho kopyto(svěrák) kterej by byl použitelný jak na běžky tak sjezdovky.Todle je výsledek. jsem běžkař, který se začál více zajímat o servis lyží(doteď jsem korkoval a mazal jednoduše na koleně). Je to celý z plastu,připnu si to ke stolu svěráčkama.Vše drží,voskoval jsem na tom zatím 3je lyže. Mám to čistě na mazání. Není to nic profi, ale pro mě osobně jako začátečníka s omezeným rozpočtem to účel splnilo. ukáže až čas.Samozřejmě je to kompromis, který nemá pevnost kovových/dřevěných kopyt to je snad jasný.

můj názor.
Měj se

Tomáš

33

obvykle je to tak stabilní, jak stabilní je stůl nebo lavice na kterou se to přidělává

já něco podobného používám na cesty,ktatší lyže bez problémů, trochu problém u struktur na moje klasičky 210..., to už lyže někde pruží

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

34 Naposledy upravil: petr.kozisek (26. 12. 13 11:27)

Já nedám dopustit na kopyto HWK. V porovnání se Swixem je levnější, skladnější, skládá se pomocí rychloupínáku a v balení najdete všechno, co si u Swixu za těžké peníze dokupujete (nohy, držák na vosky, držák na žehličku a obal). Trochu nám loupou látku na konci studenti, když si ho špatně seřídí a nasadit nohy chce trochu cviku, ale v porovnání se vším ostatním co jsem se setkal nemá jako přenosné kopyto konkurenci.

Ke všemu se kopyto vyrábí a vyvíjí v ČR (Standa Dlouhý).

http://www.nordicwax.cz/nordicwax/eshop … lusenstvim

35

kamarád teď začal vyrábět výborná kopyta i se stolem, jedno mám zrovna na testování a vychytání nějakých těch případných nedostatků

ten stůl je ohromná výhoda a navíc zvyšuje várazně stabilitu celku

kopyta budou k maní za cenu něco málo přes 3000, kdo by měl zájem napište, pošlu fotky prototypu

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

36

udelal jsem si kopyto,je to festova prace...kopie nejakyho profi....vykres sehnal znamej, upinani do vazani,stavitelna delka
  kdyby nekdo chtel poslu foto

37

sliva napsal:

udelal jsem si kopyto,je to festova prace...kopie nejakyho profi....vykres sehnal znamej, upinani do vazani,stavitelna delka
  kdyby nekdo chtel poslu foto

Ahoj, měl bych zájem o foto, případně o výkres. Budeme s tátou taky něco tvořit, tak ať se máme z čeho odpíchnout. Díky kdyžtak email daniel.kvasnicka na seznam.cz

38 Naposledy upravil: mckarel (17. 1. 14 06:34)

Já teď taky tvořim takový fortelný, měl jsem doma nějakej materiál od světelné rampy z 80tých let od tátovy kapely, a v podstatě z toho to celý jde udělat, koupil jsem jen kus pásoviny a jeklu cca za 100,- Kč.
Už to pár týdnu patlám a kdybych spočítal matroš (kterej jsem měl) a práci (časově) tak nevím koli by to stálo. Žádný výkres nemám, vycházel jsem z fotek všech možných profilů z netu. A někde tady na fóru je takový domádo dřevěný, to jsem si dělal loni a dal ho na žehlící prkno nebo na ponk. Jenže na moje závoďačky je moc široký a na strukturování na žehl.prně vratký, tak jsem se rozhodl pro inovaci. No a vzpoměl jsem si na ty železa ve sklepě. Pošlu pár fotek, ale zatím to vzhledově není nic moc, nejsem dobrej svářeč ale to zachrání nějakej nátěr :-)  určitě rád uvítám také nákres a fotečky, páč to ještě nemám dodělané a třeba bych něco využil a kámoš chce také něco vyrábět, tak bude rád. mejl: karel.hamr@gmail.com   
díky

39

ahoj, nevíte někdo, kde koupit transportní obal na kopyto?děkuji za případný odkaz