51

Re: Fialové klistry Swix

Paca napsal:

Swix používá na svěťácích (podle reportů swix teamu) jako základ KR20 base, dále KR40 violet a na to při mokrém firnu universal K22n smíchaný s KR70 Aqua, nebo jen  Aqua samostatně.

Na zmrzlou sůl, nebo jemnozrný sníh KR40 violet nebo studený universal K21n překrytý VR50 55 atd.

Na nový sníh se zrcátky teplý universal K22n jen tenkou vrstvičku a  překrytý VR60 a vyšší.
Začal jsem tak mazat a skutečně to funguje a stačí ti jen 5 klistrů.

Chce to, se naučit dávkovat správné množství klistru, dobře rozetřít, a nebát se přidávat měkčí, když to klouže, nebo míchat při měnivých podmínkách.

Jinak ten Váš oblíbený KR50 flexi fialový je tak trošku mimo standartní řadu spíše pro jemnozrnné sněhy, takže je málo lepivý a tudíž v ledové stopě klouže.
Ještě porovnání:  studený universal K21n je měkčí něž KR50 flexi a má vyšší rozsah teploty blíže k nule.
Z vlastní zkušenosti snese i hodně suchý přemrzlý lehce krystalický prašan.

Samozřejmě, to, co zde píše Pedro o klistrech Rode jsou naprosto vychytané kombinace, záleží na každém, jakou se vydá cestou. Já tvrdím, že dobře zalyžovat se dá na obou značkách.

To já si taky myslím, že na nezávodní použití by klistry SWIX měly stačit a spíš je to otázka zvolit ten správný nebo jejich kombinaci. Můj původní dotaz také směřoval na názor a tip mázy, kdy se sešlo několik podmínek a jednu jsem vůbec mázou netrefil (jsem si vědom, že od stolu poradit je těžký, ale kolem sebe jsem nikoho v tu dobu neviděl, že by jel klasiku s dobrou mázou, abych se ho zeptal a každá rada a tip je pro mě dobrá). Možná, že na ty podmínky, které jsem uváděl, by ani klistry RODE nestačily. Na klasiku je máza stoupacích vosků naprosto zásadní a v řadě případů nelehká, proto vítám a děkuji tobě, Pedrovi a dalším, když zde uvedli za jakých podmínek se jim konkrétní vosky osvědčily. Samozřejmě to není dogma, ale určitě je to výrazná pomoc, jak nebýt se stoupací mázou úplně mimo, protože já toho určitě tolik nenalyžuju a tím také nevytestuju jako třeba ostatní.

52

Vladimír napsal:
Pedro napsal:

Ještě doplním, podle toho základu, co jsem napsal se můžeš aspoň základně orientovat a dává ti to jakousi starovní pozici, takovou základní pomoc/poučku. Strašně rád bych ti pomohl, ale to prostě není možné, jelikož se opravdu každý sníh chová jinak a i já, ale i mnohem větší borci to zkouší, testují, učí se.. Máš možnost se učit taky, nebo tady remcat a šířit negativismy.. Je to na tobě. Čím méně budeš to Multigrade po čase používat, tím lepší "mazač" z tebe bude..

Díky za tipy, ale buď si jistej, že když se mně klistry RODE neosvědčí, tak si na tobě smlsnu:D, mimochodem kdo tady remcá a šíří negativismus vůči klistrům SWIX:lol:?

Ok, pokud se ti klistry Rode neosvědčí, tak bude problém asi někde jinde.. default/wink

53

Jo, jo, lyžování je v podstatě nekonečné hledání dokonalé mázy default/wink.

54

Pánové můžete doporučit nějakej základní bundle klistrů od RODE, rád bych vyzkoušel, určitě bych pořídil ten univerzal (multigrade) a něco na plusový teploty a kolem nuly... Nestačím se divit co se tady všechno nedozvím...

55

Pedro napsal:
Vladimír napsal:
Pedro napsal:

Ještě doplním, podle toho základu, co jsem napsal se můžeš aspoň základně orientovat a dává ti to jakousi starovní pozici, takovou základní pomoc/poučku. Strašně rád bych ti pomohl, ale to prostě není možné, jelikož se opravdu každý sníh chová jinak a i já, ale i mnohem větší borci to zkouší, testují, učí se.. Máš možnost se učit taky, nebo tady remcat a šířit negativismy.. Je to na tobě. Čím méně budeš to Multigrade po čase používat, tím lepší "mazač" z tebe bude..

Díky za tipy, ale buď si jistej, že když se mně klistry RODE neosvědčí, tak si na tobě smlsnu:D, mimochodem kdo tady remcá a šíří negativismus vůči klistrům SWIX:lol:?

Ok, pokud se ti klistry Rode neosvědčí, tak bude problém asi někde jinde.. default/wink

Myslíš tím strukturu skluznice, že default/big_smile ?

56

poloop napsal:

Pánové můžete doporučit nějakej základní bundle klistrů od RODE, rád bych vyzkoušel, určitě bych pořídil ten univerzal (multigrade) a něco na plusový teploty a kolem nuly... Nestačím se divit co se tady všechno nedozvím...

Popsal jsem to v jiném vlákně, stačí hledat.

Maty napsal:

Tak tak, například dneska to byla děsná sranda. Na zmrzlej led napadalo trochu prašánku, nicméně se jednalo o takovou tu naprostou brzdu, na kterou ovšem nešlo moc nic namazat. Skate nejel (až na krátké úseky) a klasika prostě nešla (ta vrstvička byla bohužel moc úzká, takže vykukoval led zespod, ale zároveň natolik silná, že nešlo použít klistr dospod..) Bomba.. To nejlepší, co se dalo dělat, bylo odpočívat a druhá nejlepší věc byla vzít skaty, klasické hůlky a usoupažit se k smrti default/big_smile

57

Pedro napsal:
poloop napsal:

Maty napsal:

Tak tak, například dneska to byla děsná sranda. Na zmrzlej led napadalo trochu prašánku, nicméně se jednalo o takovou tu naprostou brzdu, na kterou ovšem nešlo moc nic namazat. Skate nejel (až na krátké úseky) a klasika prostě nešla (ta vrstvička byla bohužel moc úzká, takže vykukoval led zespod, ale zároveň natolik silná, že nešlo použít klistr dospod..) Bomba.. To nejlepší, co se dalo dělat, bylo odpočívat a druhá nejlepší věc byla vzít skaty, klasické hůlky a usoupažit se k smrti default/big_smile

já dnes nebyl na horách a tak jsem byl jen běhat, ale na to co popisuješ obvykle platí modrá guma (KR30), vymrznout a přetřít extráčem (nebo speciálem, jestli byla teplota víc k nule), ani na něčem takovém to nešlo?

58

Martin H napsal:
Pedro napsal:
poloop napsal:

Maty napsal:

já dnes nebyl na horách a tak jsem byl jen běhat, ale na to co popisuješ obvykle platí modrá guma (KR30), vymrznout a přetřít extráčem (nebo speciálem, jestli byla teplota víc k nule), ani na něčem takovém to nešlo?

Ono toho čerstvého bylo právě poměrně dost, ale neutvořilo to souvislou vrstvu. Humus to byl a trápil se každej, kdo šel na klasiku.

59

Pedro napsal:
Martin H napsal:
Pedro napsal:

Ono toho čerstvého bylo právě poměrně dost, ale neutvořilo to souvislou vrstvu. Humus to byl a trápil se každej, kdo šel na klasiku.

to mi připomíná situaci předminulou zimu začátkem ledna, kdy byl po totální oblevě mráz a stopa úplně skleněná, jel jsem na KR30 jak sto čertů a ve sjezdu nad Jizerkou jsem v té rychlosti vletěl do prašanu, který tam do stopy zanesl vítr bůh ví odkud

zastavil jsem asi na 30ti centimetrech a dál už pokračoval ve strašlivém držkopádu

od té doby pokud je led a nemám trať spolehlivě projetou vždy dávám navrh slabou vrstvičku extráče a mám s tím celkem štěstí, ale jak jsem psal, dnes jsem ve stopě nebyl, tak nevím jak bych s tím uspěl

60

Jo , jo , humus to byl ! Otcové rodin zažívali ta nejhorší muka ve stylu  " doteď jsem doma platil za zkušeného běžkaře , prosím poraďte co namazat , ať nejsem za ..... "  default/big_smile
i zkušení běžkaři měli problém , na extráč to ze stadionu šlo jen na soupaže , od Buku to šlo ale jen dokud nezačlo svítit sluníčko , když jsem dorazil na Hřebínek cítil jsem , že mám ramena "  jak Cologna " , za to dolů to letělo snad rychleji než na kole default/smile
Prostě nádhera to byla ! default/lol

61

Ahoj,
v neděli jsem jel Šumavský maraton a vzhledem k složitým povětrnostním podmínkám jsem si lyže (stoupací část) nechal na místě namazat od lidí od Swixu. Před klistrama mazací komoru natřeli nečím jako bezbarvý lak a pak teprva klistry. Neptal jsem se co a jak, u jejich stánku byla fronta a nevěděli kde jim hlava lítá.
Chtěl jsem se optat co to bylo a zda je to pod klistr důležité dávat.
Díky Dušan.

62

Dušan Špirk napsal:

Ahoj,
v neděli jsem jel Šumavský maraton a vzhledem k složitým povětrnostním podmínkám jsem si lyže (stoupací část) nechal na místě namazat od lidí od Swixu. Před klistrama mazací komoru natřeli nečím jako bezbarvý lak a pak teprva klistry. Neptal jsem se co a jak, u jejich stánku byla fronta a nevěděli kde jim hlava lítá.
Chtěl jsem se optat co to bylo a zda je to pod klistr důležité dávat.
Díky Dušan.

dospod se dává guma, obvykle KR20, takový nazelenalý prevít

63

Servis na masových závodech většinou používá base klister ve spreji, je to rychlejší.

64

Chudáci fialové klistry Swix.. Co o nich dokážou návštěvníci tohoto fóra navykládat . . . default/lol

65

Paca napsal:

Servis na masových závodech většinou používá base klister ve spreji, je to rychlejší.

rychlejší na přípravu to je, ale moc nevydrží, zvlášť jako gume ne, ještě že si chystám lyže sám

66 Naposledy upravil: jirkus (1. 3. 13 23:47)

Často tady zmiňujete třeba "zelenou gumu" jako podklad.Asi to bude podklad pod klister.Poradíte? Děkuji

67

I apologise, but, in my opinion, you are not right.

68

Petrouš napsal:
Pedro napsal:
Petrouš napsal:

A bylo by možno poprosit rovněž o přehled užití jednotlivých klistrů Rode (v základní třídě jich je tuším 13) jako pro tuhé vosky Rode?
Děkuji

Zdar,
no je to asi tak, pro začátek si pořiď ucelenou řadu: Blue -3;-7, Violet -3;+1, Rossa -2;+4, Silver+1;+5, Multigrade -6;+6 a pak na umydlené čerstvé sněhy: Universal +0, Top Glide (není klistr, ale vodička na mikráč), a Rossa special 0;+3.

Vždycky použij ten modrej jako base, stačí lehoulinká vrstvička, ale krásně jí rozetři prstama, aby ti vznikla souvislá homogenní vrstvička. Nech vymrznout a na to patlej podle aktuálních podmínek.. U klistrů platí desetinásob to, že sníh neni blbej, on si vybere, takže nanášej (s citem!!) stromeček, když nevíš, prdni Multigrade, když je to špinavé, dej tam ten silver, kdž je to typický jarní sníh, dej tam tu Rossu -2;+4, na sníh, který tady byl popisován (již přemrzlý po oblevě) se hodí ten fialovej.. Pokud je tam i něco čerstvého sněhu, nebo výhradně čerstvý sníh, ale tvoří se velká zrcátka a samotný tuhý ti nezabere, tak se kombinuje klistr s tuhým. Takže dáš klitr base (ten modrej), necháš vytuhnout, přes něj dáš opět děsně opatrně uzoulince například ten fialovej, zase důkladně rozetřeš a necháš vymrznout a přes něj dáš tuhej, musíš opatrně a korkovat pomalinku, jemně, ne silou, trvá to déle, ale vyplatí se být trpělivý. Tuhého pak většinou není zapotřebí moc, třeba 2 vrstvičky..
Podobně se to dělá s mydlícím se sněhem. Jedna varianta je ta Rossa Speciál. Pod ní base, pře sní nejlépe tuhý Extra červený (je to sádlo 0;+2). Toho pak dávám již jen jednu vrstvu. Nebo můžeš jít mikrokontakt (pokud ten sníh je hodně čerstvý, vlhký, popřípadě padá). Další možností je ten oranžový klistr universal 0+.. Zase ti nemůžu říct přesně kdy co používat, prostě zkoušej, testuj, mazej . . , já to dělám zrovna tak.. default/wink

Zcela vyčerpávající :-)
Díky moc! P.

Ahoj, tady je odkaz na použití vosku rode (katalog 13/14 od Nyče), pro inspiraci

http://imageshack.com/i/gv6lybj
http://imageshack.com/a/img845/9467/m10y.jpg

69 Naposledy upravil: D4D (8. 2. 19 20:07)

Jak mám dát vymrznout podkladový KX30 klistr, který chci zatřít tuhým voskem V50, když je v noci nad nulou? 
Tato technika mně nějak uniká.

70

D4D napsal:

Jak mám dát vymrznout podkladový KX30 klistr, který chci zatřít tuhým voskem V50, když je v noci nad nulou? 
Tato technika mně nějak uniká.

On ztuhne i tak. Otazkou je,proc ho budes pro + teploty prekryvat tuhym na 0?

71 Naposledy upravil: D4D (9. 2. 19 10:46)

Nějak se nemůžu trefit do toho jak namazat (chvilku to drží, ale pak na ledu ustřeluje), tak vymejšlím asi blbosti. Např: Je 0°C a ve stopě zrcátka a tři nebo čtyři dny starý sníh umrzlý (nebylo nad nulou).
Nevím jestli to je už na klistr nebo ještě na tuhý. Na klistr je třeba, aby sníh prošel velkou oblevou +5, nebo stačí, aby byla 0°C ?

72 Naposledy upravil: plzakj (10. 2. 19 06:51)

D4D napsal:

Nějak se nemůžu trefit do toho jak namazat (chvilku to drží, ale pak na ledu ustřeluje), tak vymejšlím asi blbosti. Např: Je 0°C a ve stopě zrcátka a tři nebo čtyři dny starý sníh umrzlý (nebylo nad nulou).
Nevím jestli to je už na klistr nebo ještě na tuhý. Na klistr je třeba, aby sníh prošel velkou oblevou +5, nebo stačí, aby byla 0°C ?

To ti takhle na dalku nikdo neporadi. Chce to videt ba miste a dost casto ani to nepomuze :-D Klister az na ten pretatej snih. Obleva nemusi byt velka, staci slunicko a +teploty. Pokud neni premenenej, tam ti bude klistr namrzat.
Na starej snih to casto chce o stupen mekci vosk.
Na 0 se ale blbe maze. Zalezi, cos mel za vosk.
Me v podledni dobe nejlip funguje oranzove skigo.

73

Dík za radu budu zkoušet.

74

Jo, zkouset, zkouset, zkouset. Tip, dat si ma kazdou lyzi trichu neco jinyho. Ziskas za stejnej cas 2x tolik informace a v pripade problemu staci vetsinou premazat jednu lyzi.

75

já si poslední dobou, co se klistrů týká, vystačím se zeleným KX30 jako základ a dvěma SWIX Nero + Rex Hydrex

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát