1 Naposledy upravil: Trepifajxl (31. 10. 12 21:06)

Téma: struktury od Nyče

aneb - pochvala před nastoupenou jednotkou (popřípadě před rozvinutou zástavou)

drazí lyžníci, asi je to promrskané téma a nošení dříví do lesa, ale přesto mi to nedá znovu připomenout - nejen máza, ale i struktura je to, co na lyžích jede, čili je struktura dosti důležitá, neopomíjejte tento fakt a když už budete dávat obnovovat strukturu, neexperimentujte a držte se osvědčených borců

já dával vždy struktury dělat u Nyče, sotva tomu někdo rozumí lépe

předloni jsem, v návalu blbosti a z lenosti (pánovi se nechtělo vážit cestu do Liberce) nechal udělat struktury v Praze a ten výsledek, co jsem dostal, jsem měl rovnou otlouci těm existencím o ústa...

na jaře jsem potřeboval obnovit strukturu na dvou běžkách a jako marnotratný syn vrátil jsem se pokorně k Nyčovi, za týden vyzvedl perfektně zakonzervované lyže a teď jsem stáhl konzervační vosky, vykartáčoval skluznice a...

... smála se na mě struktura jen radost pohledět

až se mi nechtělo do tak perfektního díla šahat smirkem když jsem připravoval kapsy na stoupací vosky

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

2

Re: struktury od Nyče

Ahoj,
muj problém: všechny struktury, co jsem si kdy nechal u Nyce delat, mi staceji lyze při jizde doprava, a to dost brutalne, asi tak v kruhu o polomeru 50m. Ve finále při jizde ve vajicku se musí jet v podstate telemarkem, aby clovek ten odpor prerval, zatocit smykem doleva je nemozny, ta lyze to proste nepusti, a bruslit se taky poradne neda. Jako když na kolcich mate spatne sestelovany kolecka. Před par lety jsem si tam nechal udelat jedny lyze a tohle se stalo. Letos jsem potreboval udelat dva další pary, tak si rikam, tenkrat to byla nejaka nahoda a dal jsem je tam. Nicmene oba pary naprosto identickej vyse popsanej problém. Tak tam volam a rekli mi, ze vůbec nevedi, cim by to mohlo byt a ze to predelaji. No a včera jsem si vyzvednul ty dvoje predelany lyze a výsledek si můžete domyslet. Oba pary zase karving doprava. Popravde receno mi je trapny to s nima znovu resit, ale nemůže to byt nahoda, když se mi to stalo v peti pripadech z peti pokusu, na trech parech lyzi a v prubehu asi tri let. Nicmene fakt nevim co s tim, nechce se mne zahodit další dva pary lyzi, ale bohužel moje zkusenosti z jiných servisu jsou naprosto tristni, takze davat to nekam predelavat skonci akorát tim, ze mi bud spali skluznici, nebo to uplne dojebou, tohle všechno uz mam za sebou.... Ty struktury od Nyce mají opravdu snahu jet a vypadaji slusne, ale diky tomu staceni to je stejne jedno. Ještě me napadlo, si u nich nechal udelat jinou hrubost, dosud jsem mel vždycky uni, ale nevim, uz si pripadam fakt jako debil, uplne se stydim to resit, kazdej, komu to reknu, na me kouka, jako ze si snad vymejslim. Ja bohužel krome Nyce neznam jinej servis, kde by byli schopny něco slusnyho vybrousit, takze dost patova situace….

3

Zdravím Tomáši,
nedá mi to a musím se ozvat, abych hájil naši práci. Za rok přestrukturujeme řádově stovky párů lyží i pro velmi dobré závodníky včetně reprezentace. Ano, naše struktury si chválí a opravdu jedou srovnatelně s renomovanou konkurencí. Máme za sebou i kooperaci s finským nároďákem v průběhu MS 2009, byla z toho medaile v ženské štafetě a naši práci si chválil i Magnar Dalen (pokud nevíš, o koho se jedná, použij Google). Na Tebou popisovaný problém si ovšem kromě Tebe nikdo z mnoha zákazníků nestěžoval - ani mezi lyžemi, které jsme strukturovali v jedné várce s těmi Tvými. Rozhodně je dle mého názoru lepší řešit to přímo s námi, než plivat jed po internetu a takto šířit dezinformace. Jinak lyže je ve stroji vedena lištou a je prakticky nemožné, aby struktura byla orientována našikmo vůči ose lyže a takto dramaticky ovlivňovala její chování. Struktury jsme Ti ale vzhledem k Tvé nespokojenosti předělali bez mrknutí oka a zdarma, to jen pro dokreslení celého příběhu. Zkus si zkontrolovat, jestli máš vázání namontované přímo v ose a na středu lyže, to mi přijde pro její chování podstatnější.

Redaktor časopisu o lyžích a lyžování SKI Magazín a jeho internetové verze SKImagazin.cz

4 Naposledy upravil: Trepifajxl (1. 3. 19 17:33)

Tomas M napsal:

Ahoj,
muj problém: všechny struktury, co jsem si kdy nechal u Nyce delat, mi staceji lyze při jizde doprava, a to dost brutalne...

Nyč dělá nejlepší struktury v Česku, není to jen mé tvrzení, je to tvrzení mnoha - hobíků, výkonnostních sportovců, závodníků i elite závodníků

s tím co píšeš jsem se ještě nikdy nesetkal a ani o tom neslyšel, ani ze vzdáleného doslechu

podle mě je ta chyba někde jinde a měl bys jí napřed hledat, najít, vyřešit

ps.: nejsem Nyčův zaměstanec a ani mě neplatí za reklamu

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

5

Ja v zadnem pripade na nikoho neplivu, naopak, cenim si práce, kterou jste s tim měli. Nicmene mi to jenom vrta hlavou, tak jsem se snazil najit nejake rozumne vysvetleni. Uz jsem za svůj život vyzkousel opravdu mnoho servisu a rad přiznávám, ze struktury od Nyce se mi jevily jako mozna vůbec nejlepší.(v CR) Ale zaroven je pravda, ze vždy, a to celkem po peti brousenich na 3 parech lyzi, mi lyze zatacely na pravou stranu. Co me opravdu mrzi je to, ze si to jste schopni brat jako kritiku nebo tak něco - vůbec nesoudim nici praci a ani nedavam nikomu nic za vinu. Ale ten problem tady zkratka je, a ja jsem jen vypsal fakta a doufal, ze třeba nekoho něco napadne. Nicmene aby byly tedy vylozeny všechny karty na stul, je pravda, ze jsem ve svém patrani narazil na dve další osoby, kterym se bezky od Vas chovali stejne, v jednom pripade se dokonce jednalo o 4 pary lyzi. Takze nejsem urcite jediny, jak tu bylo zmineno. Vazani atd. mam urcite v poradku, lyze mi nejedou do strany, ale po trajektorii kruznice. Před brousenim se tak urcite nechovaly a nedelaji mi to ani zadne jiné z mnoha dalších paru ktere mam doma.

Zaverem se znovu omlouvam, jestli jsem se nekoho dotknul, urcite jsem to tak nemyslel. Mne nikdy nesla taktni komunikace :-D Nevim proc, ale pokazdy, když otevřu hubu, tak se někdo nasere a ja jen koukam…. Ale mezi nami: co jsem mel tedy delat, lyze jste mi predelali a problém pretrval, mel jsem je privezt potreti? Poctvrte? Popate? Proste jsem chtěl zkusit i něco jiného no....

6 Naposledy upravil: martin108 (13. 3. 19 07:27)

Ahoj Tomáši,
zaujal mě tebou popisovaný problém, vysvětlení pro něj nemám, tak jsem se ho pokusil přepsat do řeči čísel a udělat drobnou úvahu.
Pokud pojedu po kružnici o poloměru 50 m, tak na dráze 20 m se od rovného směru (tečna kružnice) odchýlím o 4 m (bez pár cm) - to je opravdu dost.
Když přijmu hypotézu, že lyže drží směr struktury na skluznici, pak by směr takové struktury musel být šikmo - předpokládám že struktura se dělá "jedním tahem", takže by měla být stejně šikmá po celé délce lyže.
Myslím, že šikmost struktury by mohla být viditelná pouhým okem.
Proto mě trochu udivuje, že pokud máš podezření na nerovnou strukturu, že jsi ji nijak blíže neprozkoumal, aspoň jsi o tom nic nenapsal.
Poznámka teoretická: Podle mého názoru směr lyže daleko víc určuje podélná drážka na skluznici (u některých lyží jsou drážky 2) a hrany lyží, než struktura.
Poznámka praktická: Zkusil jsem z mírného kopce držení směru u 3 svých párů lyží (vše na skate) - rozptyl byl na cca 20 m asi 1 m, netuším, čím to je, lyže ale nepodezírám.

Rád bych, abys ses k mé úvaze nějak vyjádřil, polemizoval se mnou, nebo aspoň prozkoumal strukturu oněch problematických lyží a svůj nález tady popsal.
Skol.

7

Ahoj,
už jsem se v tom nechtěl vrtat, ale když jsem tedy přímo vyzván....

Poloměr 50m jsem asi přehnal, vidím to zhruba na ty 4m na nějakých 50 - 80m. Testováno na medvědínské svážnici na Mísečkách, tam je šířka tratě tak cca 4-5m.

Pouhým okem není vidět samozřejmě nic, struktura se zdá hezká, pravidelná, skluznice rovná (to se pozná třeba při žehlení). Ani jeden nejmenovaný servisák na pohled nic nepoznal a tvářil se dosti nevěřícně :-)

Lyže zatáčí obě stejně, tzn. nohy mám neustále stejně daleko od sebe. Dělá to i jiným lidem, které jsem poprosil, aby se na nich svezli, a všichni jen nevěřícně koukají.

Zabrzdit, resp. zatočit smykem doleva je opravdu nesnadné, lyže to nechce pustit, doprava to jde naopak až moc dobře :-D Po zhruba hodinovém bruslení mě z toho začalo tahat koleno(vytáčí to nohu).

Kdybych s tím neměl osobní zkušenost, také bych tomu jen těžko věřil. Nejlépe jsem schopen to popsat jako jízdu na kolcích se špatně seřízenými kolečky, kdo má zkušenost, jistě pochopí.

Dál už nevím, co bych k tomu napsal. Zkrátka to tak je, bez ohledu na to, jestli tomu někdo věří, nebo ne.

Epilog:
Jedny lyže jsem si nechal předělat v jiném servisu, koukali tam na mě dosti nedůvěřivě, nicméně strukturu udělali znovu. Lyže už jedou naprosto rovně, žádný problém.

Skol, Tomáš