1

Téma: Tak nám Northug zrušil klasiku !!

Včera jsem měl chvilku času než jsme se převlíkli a vyrazili si se synem zaběhat , tak si přitom očkem mrkám na TV a tam právě jeli čtvrtfinále sprintu Světového poháru - Royal Palace Sprint ve Stockholmu , a co nevidím , přesto , že na trati byli dva kopce ( ten první prudší a cílový ) , Northug vyrazil jak srna na bruslařských? lyžích a celou trať poctivě odsoupažil , protože z kopce a po rovině mu nikdo nestíhal , stačilo to na vítězství  . Pak jsem zmizel do lesa , nevíte jestli takhle jezdil i v dalších kolech ? ( semi a finále )  Vím že nevyhrál ale na bednu to stačilo ?!? default/big_smile

2

Re: Tak nám Northug zrušil klasiku !!

Geo napsal:

Včera jsem měl chvilku času než jsme se převlíkli a vyrazili si se synem zaběhat , tak si přitom očkem mrkám na TV a tam právě jeli čtvrtfinále sprintu Světového poháru - Royal Palace Sprint ve Stockholmu , a co nevidím , přesto , že na trati byli dva kopce ( ten první prudší a cílový ) , Northug vyrazil jak srna na bruslařských? lyžích a celou trať poctivě odsoupažil , protože z kopce a po rovině mu nikdo nestíhal , stačilo to na vítězství  . Pak jsem zmizel do lesa , nevíte jestli takhle jezdil i v dalších kolech ? ( semi a finále )  Vím že nevyhrál ale na bednu to stačilo ?!? default/big_smile

Northug je kok.. !!! Jeho výkony uznam, až se naučí lyžovat a přestane mít blbý keci default/sad

3

Geo napsal:

A co takhle Standa Řezáč, 3. na Padesátce? Nebo Jerry Ahrlin, 3. na Vasáku 08? Ti nám neníčí klasiku na skatech? default/big_smile (Zvlášť na té Pajdě to byla výhoda, dokazuje to 5. Jörgen Aukland a Ahrlin ke své smůle kousek před cílem zlomil hůl a zbylo na něj "až" 8. místo..)
Někdy je to holt výhodné jen soupažit, každý musí vědět, zda to má nebo nemá smysl. Pokud bude -10 a bude prašánek s vyřízlýma tvrdýma stopama, tak bude i Northug poslušně klasičit, neboj default/wink

4

Geo napsal:

Jj, docela mě to štve. Nechci aby se z běhu na lyžích stalo spíš něco jako veslování... Ale holt trend určují ty nejlepší a je jen otázkou času, kdy je bude následovat i "plebs". Byl jsem letos na König Ludwigu šokovanej, kolik vyložených hobíků nastoupilo na start se skejtovejma lyžema...

5

RaE napsal:
Geo napsal:

Jj, docela mě to štve. Nechci aby se z běhu na lyžích stalo spíš něco jako veslování... Ale holt trend určují ty nejlepší a je jen otázkou času, kdy je bude následovat i "plebs". Byl jsem letos na König Ludwigu šokovanej, kolik vyložených hobíků nastoupilo na start se skejtovejma lyžema...

Nechci vyvolat zdání, že nemiluju klasický střídák, ale mě to zase tolik neštve.. V tradičních bězích to nikdo nikdy používat nebude (ty profily to jednodušše neumožňují), ale zase třeba na Marcialonze by mě nebavilo vidět vyhrát někoho, kdo jen uvisel ty nejlepší a pak dokázal nejrychleji přemazat pod tím finálním kopcem a tím vyhrál.. Myslím, že i samotné soupažení má něco do sebe a zrovna na tomto Laufu si nemyslím, že by vyhrál typický "posilovnový typ". Že to Northug trochu okořenil mi rozhodně nevadí. To, co mi vadí, že mu umožňují pravidla toto dělat. A nemyslím tím pravidla klasického lyžování, ale pravidla, že je možné, že za celý rok jsou již pouze snad jenom tři klasické sprinty a že jich už je snad i víc těch městských. Jeden mi stačí a dokonce ho jako zpestření vítám, ale dva v jednom týdnu je trochu nesmysl, běžecké lyžování je o pohybu v přírodě, kde je to nádherné ba přímo kouzelné.. Městské trati ani náhodou nesplňují kritéria náročnosti profilu v porovnání s těmi "klasickými" a proto ho Northug mohl odsoupažit.. A naopak, já si myslím, že je frajer, že se k tomu odhodlal a dost mu přeju to stříbro, škoda jen, že nevyhrál...

6

RaE napsal:

Hele, není pojem "plebs" trochu moc drsnej? Nechci ti mluvit do slovníku, ale nepřipadá mi to příliš vhodné.. Abys odjel König soupaž, potřebuješ mít aspoň něco natrénováno (vlastně docela dost, abys to vydržel), proto bych ty lidi plebsem nenazýval.. Ani nemluvím o psychice, postavit se na start s lyžema bez mázy.. default/wink

7

Pedro napsal:
RaE napsal:

Hele, není pojem "plebs" trochu moc drsnej? Nechci ti mluvit do slovníku, ale nepřipadá mi to příliš vhodné.. Abys odjel König soupaž, potřebuješ mít aspoň něco natrénováno (vlastně docela dost, abys to vydržel), proto bych ty lidi plebsem nenazýval.. Ani nemluvím o psychice, postavit se na start s lyžema bez mázy.. default/wink

Mrzí mě pokud ten pojem vnímáš nějak pejorativně. Já sem to rozhodně nějak zle nemyslel... Prostě mě jen překvapilo, jak se odjet lauf soupaž na skejtech-ještě donedávna specialitka těch nejlepších, rozšířila mezi "široké lidové vrstvy"...

8

http://www.madshus.com/News/Ahrlin--The … -machine-/

9

Já teda Northuga taky nemusím, ale musím uznat, že je asi nejuniverzálnějším lyžařem, který v současnosti nemá konkurenci. Všichni dobře vědí, že má drtivý závěry, ale kromě Bauera v závěru Tour de Ski ho nikdo z tempařů nedokázal utavit ani na dlouhé trati. Otázkou je, jak dlouho to jeho tělo  vydrží a jestli nesype.

10 Naposledy upravil: Joe (19. 3. 10 10:52)

Mára napsal:
Geo napsal:

Northug je kok.. !!! Jeho výkony uznam, až se naučí lyžovat a přestane mít blbý keci default/sad

Prohlásit, že Northug neumí lyžovat, to vyžaduje slušnou dávku sebevědomí default/lol

Před 30 lety prznili eleganci běhu na lyžích kokoti, co sice neuměli lyžovat, ale natrénovali tak, že celou trať odbruslili. Dnes jsou tratě tak rychlé a borci tak nadupaní, že zvládnou odsoupažit jak sprint tak padesátku. Prostě vývoj.

Taky by mohla FIS zavést mraky debilních omezení jako UCI, kvůli kterým na silniční závod nemůžež vzít lehokolo (recumbent bike), a to ani v časovce, kde bys tím nikoho neohrožoval. A na světový rekord v hodinovce musíš použít kolo fakticky identické s Francesco Moserem (půl století zpátky). Ondřej Sosenka pak měl na svůj pokus nachystané tři exempláře, podle toho, jak bude jury před startem benevolentní...

Svět se vyvíjí, sport nevyjímaje. Buďme rádi, že se v lyžování pořád něco děje. Třeba se prosadí henty klapací lyže, a bude z nich tak jistý odraz, že ti soupažníci nebudou mít šanci default/lol

* * *

Pedro napsal:

Nechci vyvolat zdání, že nemiluju klasický střídák, ale mě to zase tolik neštve.. V tradičních bězích to nikdo nikdy používat nebude (ty profily to jednodušše neumožňují), ale zase třeba na Marcialonze by mě nebavilo vidět vyhrát někoho, kdo jen uvisel ty nejlepší a pak dokázal nejrychleji přemazat pod tím finálním kopcem a tím vyhrál.. Myslím, že i samotné soupažení má něco do sebe a zrovna na tomto Laufu si nemyslím, že by vyhrál typický "posilovnový typ". Že to Northug trochu okořenil mi rozhodně nevadí. To, co mi vadí, že mu umožňují pravidla toto dělat. A nemyslím tím pravidla klasického lyžování, ale pravidla, že je možné, že za celý rok jsou již pouze snad jenom tři klasické sprinty a že jich už je snad i víc těch městských. Jeden mi stačí a dokonce ho jako zpestření vítám, ale dva v jednom týdnu je trochu nesmysl, běžecké lyžování je o pohybu v přírodě, kde je to nádherné ba přímo kouzelné.. Městské trati ani náhodou nesplňují kritéria náročnosti profilu v porovnání s těmi "klasickými" a proto ho Northug mohl odsoupažit.. A naopak, já si myslím, že je frajer, že se k tomu odhodlal a dost mu přeju to stříbro, škoda jen, že nevyhrál...

Amen!

11

Joe napsal:
Mára napsal:

Prohlásit, že Northug neumí lyžovat, to vyžaduje slušnou dávku sebevědomí default/lol

No ono jde o to, že kromě 1:1 při bruslení a drtivé soupaže na cílové rovince Petter opravdu lyžovat neumí, jeho styl je horší, než 50% lyžařů Jizerské magistrály.. 2:1, pokud nezapíná "turbo" je strašné (mám vždy pocit, že každou chvíli musí upadnout, jak pajdá) a jeho střídák je jeden z nejhorších ve startovním poli.. default/tongue

12

Závodí se na krásu nebo na rychlost? default/cool
2:1 a předpisový střídák už asi nejsou nutné ani na klasické padesátce či skiatlonu...

13

Joe napsal:

2:1 a předpisový střídák už asi nejsou nutné ani na klasické padesátce či skiatlonu...

Pěkně ty, už jsem se chtěl ptát proč je teda tak rychlej, když to vlastně neumí default/big_smile.

14

Maty napsal:
Joe napsal:

Pěkně ty, už jsem se chtěl ptát proč je teda tak rychlej, když to vlastně neumí default/big_smile.

Tak to se asi budeš muset zeptat jeho default/big_smile Ale stejně ti to asi nepoví default/tongue

15

Bo nětlacha po forach a jezdi, ne? default/lol