1

Téma: Jizerská 50

Hoj,

tož už mě bolí celý člověk, jsem ztuhlý a nic se mi nechce. Jojo, mám to za sebou default/big_smile.

Někdy v příštích dnech se snad dokopu, abych sem třebas přispěl s nějakým tím článkem o tom, jaká "pajda" byla z mého pohledu, jak jsem si jí užíval, jak se mi jelo atakdále. Teď bych však jen chtěl moc a moc tak trochu aspoň veřejně poděkovat všem lidem (a vlastně nejen od Nyče), kteří se podíleli na mazání lyží.

Viděl jsem, co to obnáší, měl jsem možnost "prožít" alespoň část z toho, čím před vlastním závodem všichni tito borci prošli, a bylo toho opravdu hodně, především hodně stresu, únavy, nezdravých výparů fluoru, testování, lítání, běhání, telefonů atd. atd. atd...
Počasí nepřálo ani za mák a podmínka stála opravdu za prd, hlavně v tom že byla každých pár kilometrů úplně jiná, navíc se to změnilo opravdu v hodině dvanácté (ano opůlnoci do toho zapršelo a pak to zase zmrzlo, trochu zaválo, ale ne prašanem ale takovou hnusnou fujtajblou) a tak vše, co se natestovalo a připravilo předem přišlo tak trochu vniveč, díky čemu to kluky stálo asi deset let života a ještě je to chudáky mrzelo, že si s tím dali práci a námahu, celý týden se dřou a pak toto.

Stejně však Vám všem (vy dobře víte a já nechci na nikoho zapomenout) chci vyseknout obrovskou poklonu a poděkovat! Jestli se mi podaří dostat se tak vysoko, abych potřeboval vlastní servisní tým a vše okolo, přál bych si mít okolo sebe právě ten Váš! Díky, chlapi!

(Doufám, že nevadí, že je to v kolonce Akce Nyč sport, nějak mě nenapadlo vhodnější místo..)

2

Re: Jizerská 50

Já si dělal lyže sám a mezi 7. a 8. ranní jsem hóóóóódně zestárnul, hóóóóódně si zanadával, na Kristiánov se hóóóóódně trápil a proklínal, cože jsem to tam nakonec dal, pak byl hóóóóódně moc šťastný, že mi tam přihlížející dáma půjčila své sádlo (rozuměj vosk default/wink  ), čímžto bych této osobě chtěl vyjádřit nesmrtelný dík, no a od Rozmezí jsem si to hóóóóódně užíval default/smile, páč sádlo se sjelo a jelo to krásně default/cool
Mrzí mě ale, že pořadatelé vpouštěli vlny moc brzo po sobě, jasně, že špunt se udělá vždycky, ale mohlo se to časově více rozprostřít.

3

Já jsem si objednal sportovní verzi mázy a udělal jsem dobře, zvláště, když v sobotu večer začalo pršet, pak mrznout a trošku napadalo. To dilema bych v neděli ráno se svýma "zkušenostma" řešil dost těžko. Běžky byly skluzný opravdu výborně. Odraz jsem poprvé úspěšně provedl až za Kristiánovem (cca 7 km), takže jsem vzhledem k údernosti mých soupaží od Blatnýho rybníku až nad Kristiánov turisticky ťapal, což předváděla většina kolem mě se pohybujících soulyžníků. Nad Kristiánovem se ale stoupací vosky chytly a po zbytek trasy už máza neměla chybičku. Takže všem ze servisu Nyč-sportu posílám moje poděkování. Ještě bych se rád zeptal jaké vosky a kolik vrstev jste použili na přípravu sportovní verze mázy a zda vzhledem k podmínkám se realizovaly i jiné alternativy, případně jakou mázu volili účastníci tohoto fóra a její vyhodnocení.

4

Máza byla včera složitá. Rozhodování nelehké. Klistru jsme se s kamarádem báli, ale po otestování VR50, VR55 a VR60, všechny smekaly a mezi 55 a 60 nebyl rozdíl v jistotě odrazu jsme se rozhodli podložit VR55 tenkou vrstvou univerzálního klistru Swix. Ten jsme překryli 4 vrstvami již zmíněné VR55. 
Skluznost lyže byla parádní, nepotkal jsem rychleji jedoucí lyže. Řezáč utekl moc rychle default/smile. Co se týče stoupání, taky to nebylo špatné. Ze stadionu to docela i stoupalo, u Blaťáku se to zhoršilo, ale v krajní stopě se dalo bojovat a od Kristiánova už to bylo parádní. Problém při cestě zpět přišel až na Vládní. Olivetskou horu překvapivě zvolená kombinace vosků přelstila, na Vládní si asi dala pauzu a v stoupání k Buku zas spolupracovala. Takže s mázou veliká spokojenost.
SKOL

5

jo jo letos to bylo hodně o soupaži default/wink oproti předchozím ročníkům jsem si chytře zažehlil tuhej základ už večer předem (abych se déle vyspal) a ráno koukal jak puk, co to padá za mokrý srač.. default/big_smile nakonec jsem rezignoval na nějaký přemazávání, překryl to asi 7mi vrstvami všeho možnýho (myslim, že nejměkčí byl vr55), překryl to malou vrstvou vr45 (aby mi to náhodou nedrhlo default/wink a pak si to poctivě odsoupažil asi do půlky kopce na čihadla a samozřejmě i celej konec, nahoře to drželo dobře .. ale nestěžuju si, zajel jsem si nejlepší čas .. jo něco na tý soupaži bude default/smile

6

Chtěl bych klukum od NYČE sport,moc poděkovat za užitečne rady a pomoc .Byl jsem u nich v prodejně v sobotu a vpondeli  maji  to tam super co se tyče běžěk a vybaveni .:)Lepši než kdyby měli prezentačni stanek v obchodnim dome NISA,bylo to tam takove divne.Každy kdo chtěl určitě si k vam našel čas a přišel se podivat. .JIZERSKA50 byla super akce ,hlavně že byl snih .

7

Ahoj všichni, také patřím mezi ty, kteří svěřili své klacky do rukou odborníků. Objednal jsem si závodní verzi mázy. Co se týče skluzných vlastností, tak absolutně bez chyby. Kdybych nevyzkoušel, tak nikdy neuvěřím, že je to takový rozdíl oproti použití pouze LF-ek. Vlastním zákl.verzi Atomiců (Pro Classic) a bez nadsázky např. RCS-ka se nestačily divit (samozřejmě v mé výkonnostní kategorii – 5.vlna). U odrazu to bylo už horší. První km (cca 8, nevím přesně, protože už jsem měl před očima mlhu ☺)jsem se nemohl absolutně odrazit, následně se to umoudřilo a bylo to v pohodě, závěrečné km ve stejném duchu jako začátek. No zkrátka v odrazových schopnostech mám ještě co dohánět. Sečteno podtrženo, i já děkuji všem klukům od Nyče, kteří odvedli skvělou práci. Skol, David.