26 Naposledy upravil: inliner (17. 1. 12 20:21)

Re: Trénink po chřipce

všetky jeho články sú výborne, hodia sa nie len na cyklistiku, na ktorú sa špecializuje, ale na všetko čo sa týka vytrvalostného športu, teda aspoň si to myslím default/smile

takže hop hop hop kámo, ale pomalu radšej

Radim_14 napsal:

to INLINER:
VYNIKAJÍCÍ ČLÁNEK. DÍKY

27 Naposledy upravil: Radim_14 (18. 1. 12 00:14)

Trepifajxl napsal:

aj karamba, Radime, já tě nějak vyhodnotil jako juniora... tak promiň

To trepifajxl: V pohodě! Vážím si tvé odpovědi.. a děkuji za ni!

To inliner: trochu to ještě více prostuduji. Já, kromě jiného, ještě hodně čerpám z těchto stránek! Možná znáš...
http://www.beh.sportsite.cz/trenink-vytrvalosti/menu

Mám kolem sebe spíše maratonce, tak asi proto.. default/big_smile

28

Rád bych tu na téma chřipka taky něco řekl. Cca před 7 lety jsem chřipku přechodil, místo abych vlezl do postele, jel jsem na závody. Naštěstí to neodneslo srdce ale dostal jsem zánět svalů. Cca 3 měsíce jsem běhal po doktorech než zjistili co mi vůbec je, někteří mě považovali za simulanta neboť všechna běžná vyšetření byla negativní. Sbíral jsem se z toho cca půl roku. Následky cítím dodnes (dráždění nervových zakončení ve svalech).

Ono je ale třeba rozlišit chřipku a běžnou virozu typu kašel rýma. Při chřipce je vysoká teplota, bolí celé tělo a člověk je hodně zesláblý ale zase u jinak zdravého jedince akutní fáze trvá tak 3-4 dny. A tato nemoc je velmi nebezpečná.
Já se nechávám každý rok proti chřipce očkovat a v podstatě mě postihne tak 1x za 4 roky.

Při běžném kašli a rýmě většinou teplota není ale člověk se z toho sbírá někdy i 14 dní. Podle stavu se s tím dá i lehce trénovat a více méně si to každý musí rozhodnou sám. Mám jen tu zkušenost, že když si dám klid, rychleji se z toho dostanu.

No a na závěr, loni mě chřipka skolila týden před Šumavským maratonem. Teploty mi opadly v pátek a v neděli jsem jel. To jsem byl ale vůl. I když v klidu jsem se už cítil dobře tak v plné zátěži to bylo utrpení. Po týdnu jsem jel další závody a to už jsem byl 100% OK.

29

Zaki napsal:

Rád bych tu na téma chřipka taky něco řekl. Cca před 7 lety jsem chřipku přechodil, místo abych vlezl do postele, jel jsem na závody. Naštěstí to neodneslo srdce ale dostal jsem zánět svalů. Cca 3 měsíce jsem běhal po doktorech než zjistili co mi vůbec je, někteří mě považovali za simulanta neboť všechna běžná vyšetření byla negativní. Sbíral jsem se z toho cca půl roku. Následky cítím dodnes (dráždění nervových zakončení ve svalech).

Ono je ale třeba rozlišit chřipku a běžnou virozu typu kašel rýma. Při chřipce je vysoká teplota, bolí celé tělo a člověk je hodně zesláblý ale zase u jinak zdravého jedince akutní fáze trvá tak 3-4 dny. A tato nemoc je velmi nebezpečná.
Já se nechávám každý rok proti chřipce očkovat a v podstatě mě postihne tak 1x za 4 roky.

Při běžném kašli a rýmě většinou teplota není ale člověk se z toho sbírá někdy i 14 dní. Podle stavu se s tím dá i lehce trénovat a více méně si to každý musí rozhodnou sám. Mám jen tu zkušenost, že když si dám klid, rychleji se z toho dostanu.

No a na závěr, loni mě chřipka skolila týden před Šumavským maratonem. Teploty mi opadly v pátek a v neděli jsem jel. To jsem byl ale vůl. I když v klidu jsem se už cítil dobře tak v plné zátěži to bylo utrpení. Po týdnu jsem jel další závody a to už jsem byl 100% OK.

je to přesně tak jak píšeš, největší potíž správné rozlišení chřipka/běžná viróza

jinak já letos onemocněl běžnou virózou s kašlem, rýmou a bolením v krku akorát před mými hlavními podzimními závody v běhu, AMČR jsem ještě vydržel neběžet, ale přebory Prahy už ne

běžet šlo, ale mou tepovou křivku by mohli někde vystavovat, celý závod na 195ti tepech... jsem trochu odolný proti laktátové bolesti, takže jsem to vydržel, ale pošušnání to tedy bylo

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

30

Zajímavý článek k tématu:
http://www.behej.com/clanek/8603-jsem-j … ci-nebehat

31

Za mých mladých let jsem vždycky hrávala (basket) i s teplotou. Jednou mě trenér i vyhnal z tréninku, když viděl, jak vypadám default/smile. Jenomže tehdy byly ambice, sny a všechno ostatní šlo stranou, teď už se tomu můžu jenom smát. V běhání je člověk sám za sebe, takže tréninkový výpadek z něj nedělá flákače v očích trenéra (a když dělá, tak je to stejně jedno), takže po horečce se už musím cítit líp a jak tu už několikrát padlo, nemít nějakou šílenou tepovku. Jinak virózy bez horeček (třeba i ty jednodenní, dvoudenní) jsou v pohodě hned. Co by na to řekli doktoři, nevím. Asi by mě nepochválili stejně jako teď, když běhám se sádrou na ruce, ale to už patří do jiné diskuse :-)

32 Naposledy upravil: Vytrvalec (3. 3. 12 11:26)

Kdo se snaží chřipku přecházet hazarduje se svým zdravím. Kdo ji pořádně nevyléčí tak také. Může se člověku kdykoliv zase přitížit aniž by to čekal a mphou nastat komplikace. Já osobně se vždy nejdřív řádně vyléčím a mám jistotu, že zase budu zase 100% fit. Zažil jsem příklad, že jsem šel lyžovat i když jsem se necítil moc dobře. Než jsem vyjel lanovkou navrchol udělalo se mě slabo a měl jsem pak problémy sjet dolů. Na ubytovně jsem si pak naměřil 38°C horečky. Mí kolegové v práci se snaží přecházet všechno a pak se to s nimi vleče a vleče na dlouhé lokty. přitom ryskují své zdraví. já skočím do postele, pár dnů se poléčím i za cenu menšího výdělku a zase jsem fit.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jako dorostenec jsem prodělal poctivě v posteli hnisavou angínu. Hned po ní jsem dostal chřipku. Nadále jsem se poctivě léčil. I tak se mi nemoc vrazila do ledvin a odvezli mě s akutním zánětem ledvin do nemocnice. Snažit se to všechno jen přecházet už bych byl asi na dialýze a se sportem bych měl šlus. Já se vzorně vyléčil a dnes jsem i s pedesátkou na krku v perfektní kondici. Kdo si svého zdraví neváží a myslí jen na prachy musí jich našetřit hodně aby si to zdraví poté mohl koupit za hříšný peníz. Pokud to tedy ještě jde.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Momentálně se zrovinka také doma léčím z nějaké té virózy. Přitom vím, že tím přicházím o poslední možnost si tuto sezónu ještě zalyžovat. Velice mě to štve a mrzí, ale já neriskuji. proč poslední když je stále tolik sněhu? Jdu za pár dnů ještě na operaci kolena. Prý se s tím mým problémem dá žít, ale je to otrava pořád chodit na odsávání vody. Vždy to řeším radikálně i když se toho třeba bojím. Měsíc léčení a mohu začít v pohodě s tréninkem na další sezónu default/smile