1 Naposledy upravil: Honza K. (29. 12. 11 22:01)

Téma: Kolečkové lyže - extra boty

Zdar, měl bych dotaz na zkušené jezdce na kolcích. Prodejce bot mě upozorňoval, že používáním drahých bot, v nichž jezdím na lyžích i pro kolce - značně zkracuju jejich životnost. Důvodem je větší opotřebení ve vyšších teplotách v létě na kolcích.
Že doporučuje ještě jedny levnější boty specialně na kolce.
Máte podobnou zkušenost ?

2

Re: Kolečkové lyže - extra boty

Nikdo nic ?
Sezóna kolců (aspoň tady pod Jizerkami) začíná ...

3

Re: Kolečkové lyže - extra boty

moc brzo... ještě se lyžuje na sněhu - aspoň v Jakuszycích paráda. Nicméně na kolce používám své starší body Mads...Je mi nějak líto Fischerek. Spíš je to tím, že jsou již trochu zpuchřelé, občas do nich teče a fouká, což v létě tak nevadí...Jsou to takové bačkory.

4

Re: Kolečkové lyže - extra boty

Honza K. napsal:

Nikdo nic ?
Sezóna kolců (aspoň tady pod Jizerkami) začíná ...

když se nikdo ze zkušených neozývá tak alespoň já přispěju se svýma prozatímníma zkušenostmi a protože na Vysočině už taky sezona kolců začala...
Taky jsem slyšel a četl varování o poškození bot a používám taky starší Rossignoly protože je mi Slabů líto - ale spíš bych to viděl na větší  nebezpečí odření při eventuelním pádu či při chůzi- přece jen to není měkký sníh, jiný důvod bych tam neviděl - ještě možná že se víc potí noha a měknou  třeba použité plasty co já vím

5

Re: Kolečkové lyže - extra boty

Slyšel jsem o problémech s reklamacemi, jakmile výrobce zjistí, že se v botech jezdilo nikoliv na sněhu, ale v létě na kolcích.

6

Re: Kolečkové lyže - extra boty

S kolcema teprv koketuju, ohledně přesného vlivu vyšších teplot netuším, ale reference zkušenějších i pouhý selský rozum napovídají, že chůze po asfaltu botám (především závodním a sportovním, turistické snesou víc) vůbec nesvědčí a jistě hrozí nadměrné a zrychlené opotřebení. Až (jestli) s kolcema začnu, určitě na ně použiju horší boty a lepší pošetřím na sníh.

7

Re: Kolečkové lyže - extra boty

nejde ani tak o vyšší teploty, jako o to, že kolce jsou prostě ras, jsou o mnoho těžší a kratší, proto se boty prostě ničí, trhají, rozhýbávají se.. Pokud ujedeš za sezonu 500 na těch kolcích, tak to tak moc neřeš, pouze pokud máš nějaké starší boty, tak používej ty, ale pokud hodláš jezdit víc a najezdit více než 1000, tak pak si svoje nové s-laby nech pěkně ve skříni a používej jiné boty.. P.

8 Naposledy upravil: Braunie (11. 4. 12 22:32)

Re: Kolečkové lyže - extra boty

Mimochodem existujou i speciální boty na kolce. Věřím, že by kromě toho že jsou vzdušnější default/wink  by mohly být i odolnější http://www.xc-elitesports.com/index.htm … 22_29_194. V čechách jsem o nich zmínku našel jen na http://www.vodak-sport.cz/bezky/

9

Re: Kolečkové lyže - extra boty

Botas nabízí pro letošní rok novinku  - letní boty na kolečkové lyže - němci je už nabízejí https://www.facebook.com/pages/nordicxc … 49?fref=nf
botas je má na stránkách zatím nedostupné  http://botas.cz/Produkt/LB45292-7-402/l … 3O4NYF_tSk
podle obrázků ale vypadají velmi dobře, mají i letní model na klasiku

10

Re: Kolečkové lyže - extra boty

Tak to je super zpráva.
Já sháněl letní boty na kolce, nebo alespoň jeté starší, ale nějak se mi nezadařilo a musím uznat že jsem boty docela znatelně opotřeboval. Ani bych neřekl že mají na botu vliv vysoké teploty (trochu asi také) ale daleko horší je chůze po tvrdém povrchu kde podrážka hodně utrpěla. V zimě se přeci jen k asfaltu tolik nedostane a když tak pár krátkých přechodů. Dále pak vnitřní bota v létě hodně trpí velkým propocením a nakonec pár karambolů které zanechaly pár škrábanců, které budou mít určitě v zimě vliv na voděodolnost boty. Letos v "zimě" jsem to nemohl moc otestovat bo nebilo na čem default/yikes)
Tak až bude mít někdo zprávy kde botu koupit, sem s tím

11

Re: Kolečkové lyže - extra boty

https://www.sportalbert.de/botas_roller … c0_p.dpage