1

Téma: Výuka ve škole běžeckého lyžování

Zdravím všechny účastníky, přihlášené i ty, kdo o tom ještě uvažují.

Naše škola běžeckého lyžování se celkem slušně plní, listopad a prosinec je prakticky zaplněný, zbývají místa v lednu, únoru a březnu. Hodně se ptáte na to, co budeme dělat v případě, že nebude sníh. Peníze buďto vrátíme nebo se po dohodě přesunou na jiný termín. Pokud se nějaká škola zruší a budete chtít přesunout na jiný termín, budeme preferovat termín v prosinci nebo v lednu, protože v únoru nemáme vzhledem k prázdninám šanci rozšířit ubytování. Takže ti, kteří uvažují o únorovém termínu, neváhejte, bude to skutečně omezené pouze pro osmnáct lidí. Více informací najdete na našich stránkách www.skolabezky.cz.

Mějte se a skol

Dan Baran

2

Re: Výuka ve škole běžeckého lyžování

Nechystá se letos v únoru někdo do školy na klasiku? Případně jestli jste někdo byli, uvítal bych všechny možné i nemožné informace. Díky!

3

Plánujete i kurzy pro rozpustilejší, něco ve smyslu tomto default/tongue ?
http://www.youtube.com/watch?v=1cppkpKu … r_embedded

4

Zdravím, ráda bych se zeptala, zda se ve škole učí klasický styl nebo bruslení. Dále jak jednodenní výuka probíhá.
Děkuji za odpověď

5

Tak jsem byl dnes na škole skate a můžu jen doporučit. Sice se mi víceméně potvrdilo to, co jsem tušil, že dělám špatně, ale teď i vím jak na tom pracovat. Bylo skvělé počasí a milá instruktorka, tak co víc si přát. :-)

Zítra nebudu chodit. default/smile

6

První pocity z víkendové běžecké školy....Nemůžu chodit. default/big_smile Výuka super a určitě se v běžkování po tomto víkendu posunu dál. Jídlo v Dolině chutné. Co bylo naprosto katastrofální, to bylo ubytování na hotelu MURANO. Od samého příjezdu k hotelu, po ubytování, až po odjezd. Katastrofa. Je to škoda. Proto všem zájemcům školu doporučuji, ale zařiďte si sami ubytování co nejblíže běžeckému stadionu v Bedřichově.

7

chtěl bych se zeptat jestli by byl kurz vhodný i pro mě když "už" mi je 25?
jsem jediný kdo z mého okololí běhá takže jsem víceméně samouk

8

Z osobní zkušenosti - jsi ještě mladík. Já absolvoval Nyčovu školu v 50-ti letech... A fakt mi to pomohlo.

9

no myslím že jsem přesvědčen default/smile

10

mohu do školy ,ikdyž jsem úplnej začátečník ? Nikdy jsem na tom nestál .Co radíte ?

11

artík napsal:

mohu do školy ,ikdyž jsem úplnej začátečník ? Nikdy jsem na tom nestál .Co radíte ?

Právě proto tam běž.Je lepší být nepopsaný list papíru,než se něco přeučovat.

12

abych tam nebylza úplný střevo  a nebrzdil ostatní default/big_smile

13

Ahoj,

já Ti mohu sdělit svoji zkušenost, jelikož jezdím poměrně krátce, jsem mladý, totální amatér a nadšený sportovec. Dostal jsem kurz na jeden den, což dle slov pana Barana stačilo na vysvětlení základů a ejhle, vysvětlil. Rozdělili nás na dvě skupiny (začátečníci, pokročilý), celý den jsme trénovali, jak má vlastně bruslení vypadat. Vůbec se ničeho neobávej a jdi do toho. Po absolvování  jednoho dne jsem odešel s tím, že už konečně tuším, jak má ten pohyb vlastně vypadat, o co se mám vlastně snažit, když jezdím. Jako u všech sportů, budeš-li se tomu chtít věnovat více a dělal by jsi to špatně, začne tě něco někde bolet ... Většinou si pak lidi myslí, že mají nedostatek minerálů, špatné boty apod. default/smile

14

Teď o tom víkendu jsme školu absolvovali a mohu, i navzdory počasí vřele doporučit všem, kteří tápu v technice a chtějí se posunout někam dál.

Jediné z čeho jsem rozčarován, je Dolina.   Jsme z Jeseníků, jak jsem někde četl z Běžkařského pravěku, ale takovou bídnou horskou chatu tady snad nemáme. Neochotný personál, jídlo děs a hrůza. Doufal jsem, že to byla jen výjimka, kterou přineslo ono blbé počasí, ale byl jsem ujištěn, že to je standart.

15

JirkaK napsal:

Teď o tom víkendu jsme školu absolvovali a mohu, i navzdory počasí vřele doporučit všem, kteří tápu v technice a chtějí se posunout někam dál.

Jediné z čeho jsem rozčarován, je Dolina.   Jsme z Jeseníků, jak jsem někde četl z Běžkařského pravěku, ale takovou bídnou horskou chatu tady snad nemáme. Neochotný personál, jídlo děs a hrůza. Doufal jsem, že to byla jen výjimka, kterou přineslo ono blbé počasí, ale byl jsem ujištěn, že to je standart.

Problém je, že Dolina je v Bedřichově (v dochůzkové a rozumné vzdálenosti ze stadionu) jediná možnost. Vážně jiná alternativa neexistuje. Nehledě na to že minimálně s hodnocením kvality jídla bych si dovolil polemozovat "-) Ale jinak jj, servis = bolest našich hor..

Zástupce šéfrredaktora časopisu o lyžích a lyžování SKI magazínu a jeho internetové verze SKImagazin.cz. Můj profil na Google+.

16

stačí dojet 3,5 km na Novou Louku, málokde se člověk nají lépe (jen ty fronty někdy v zimě...)

my končíme tréninky tam, výborně se nacpeme a dolů do Bedova vždycky už nějak dokulíme

Dolina je fakt nic moc

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

17

Trepifajxl napsal:

stačí dojet 3,5 km na Novou Louku, málokde se člověk nají lépe (jen ty fronty někdy v zimě...)

my končíme tréninky tam, výborně se nacpeme a dolů do Bedova vždycky už nějak dokulíme

Dolina je fakt nic moc

No jo, Nová Louka je možnost. Ale nejsem si jist, co by tam řekli na rezervaci pro 40 lidí na sobotní oběd - ne na úplně přesný čas. Nehledě na to, že by někteří žáci měli docela makačku dát Louku a zpět jen za účelem oběda. A pak ta dálnice nahoru.. No přijde mně to pro školu trochu složité..

Zástupce šéfrredaktora časopisu o lyžích a lyžování SKI magazínu a jeho internetové verze SKImagazin.cz. Můj profil na Google+.

18

Bral bych ten oběd na Dolině jako příjemný bonus k výcviku - vzhledem k ceně a kvalitě výcviku je podle mne ta chvilka na Dolině lehce vstřebatelná - pokud se jedná o jednodenní kurs (ten jsem absolvoval, tak mohu posoudit).
Navíc cenově se lze asi těžko vměstnat někam jinam - radši dám ty peníze za kurs, než za vysoký standard restaurace.

19

Chairle napsal:
Trepifajxl napsal:

Dolina je fakt nic moc

No jo, Nová Louka je možnost. Ale nejsem si jist, co by tam řekli na rezervaci pro 40 lidí na sobotní oběd - ne na úplně přesný čas. Nehledě na to, že by někteří žáci měli docela makačku dát Louku a zpět jen za účelem oběda. A pak ta dálnice nahoru.. No přijde mně to pro školu trochu složité..

máš samozřejmě pravdu, promiň , nepročítal jsem historii vlákna a reagoval tedy spíš obecně na téma "stravování v Bedřichově"

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

20

Poslední zimu jsem jeden víkend u Nyče absolvoval a vidím to podobně jako Honza K. Podstatné je pro mně lyžování a kvalita stravování a ubytování podružnější. Ta Dolina mi nepřišla jako bůhvíjaký zázrak, ale taky nic tak strašného. Najíst se tam dalo rozumně, asi nejsem příliš náročný. Penzion kde jsme bydleli mi vyhovoval, akorát trochu potíž s příjezdem po zasněžené neposypané cestě do kopce. Trochu nepohodlné, že to bylo bez jídla, takže snídaně jsme si museli zajistit sami, ale to je jen drobnost. Obědy a večeře byly na té zmiňované Dolině.